Piłka nożna – Licealiada

SREBRNY MEDAL NASZYCH DZIEWCZYN!

 

Dnia 09.11.2012r. reprezentacja szkolna w piłce nożnej, w składzie:

 

  • Justyna Kaczmarczyk kl. 1 TIa – bramkarka;
  • Daniela Szewczyńska kl. 2 TT- bramkarka;
  • Magda Kwiatkowska kl. 4 TRa – kapitan zespołu;
  • Dagmara Kirszenstein kl. 4 TRb;
  • Monika Sołtysiak kl. 4 TG;
  • Magda Cieśla kl. 2 TRb;
  • Edyta Poręba kl. 1 TRa;
  • Martyna Drewniok kl. 1 TRa;
  • Emila Wandolska kl. 1 TRa;
  • Daria Ordecka kl. 1 Tc;

 

wystąpiła w `Licealiadzie Piłki Nożnej` dziewcząt i zdobyła II miejsce w rozgrywkach finałowych. Jak do tego doszło? Zacznijmy od początku 😉

            W rozgrywkach grupowych nasze dziewczyny musiały zmierzyć się z godnymi uwagi przeciwniczkami. Mecze były zacięte, a nasze dziewczyny pokazały, że nie przypadkowo znalazły się w szkolnej reprezentacji. Dziewczyny do finałów dostały się z pozycji `Lucky Loser`.

            Jako, że ich wysyłki zostały docenione, piłkarki do rozgrywek podeszły z podwójną motywacją. Czekały je dwa mecze – dla niektórych reprezentantek to pierwszy rok nauki w Energetyku, a co za tym idzie – pierwsze rozgrywki finałowe. Nie wiedziały czego mają się spodziewać, ale przy wsparciu starszych koleżanek wywalczyły srebro!

            Pierwszy mecz zaczął się fatalnie. W kilku pierwszych minutach nasze dziewczyny straciły dwie brami! Wydawało się, że awans do finału jest już poza zasięgiem – lecz nic bardziej mylnego! Co prawda pierwsze minuty w wykonaniu naszych reprezentantek nie były tym, czego od nich oczekiwaliśmy jednak po oswojeniu się z atmosferą, zaczęła się prawdziwa gra! Nasze dziewczyny nie spuściły głów po niefortunnym początku – wręcz przeciwnie! Zmobilizowały się i szybko zaczęły nadrabiać straty. Bramkę kontaktową strzeliła tegoroczna maturzystka – Magda Kwiatkowska, która bardzo zaskoczyła rywali. Jako leworęczna (choć w tym przypadku bardziej pasuje lewonożna) zawodniczka strzeliła bramkę prawą nogą. Bramkarka II LO nie spodziewała się strzału, więc piłka wpadła prosto w bramkę. Kolejne gole były tylko kwestią czasu. Dziewczyny pokazały swoją waleczność i strzeliły kolejne 2 bramki. Tak więc mecz nieoczekiwanie z dramatycznego początku przerodził się w inauguracyjne zwycięstwo i zakończył się wynikiem 3:2 dla Energetyka!

            FINAŁ! To słowo zobowiązuje, w szczególności gdy gra się z ZS nr 7. Dziewczyny z ekonomika, jako zeszłoroczne mistrzynie były bardzo pewne siebie. Zapowiadały, że nie dadzą cienia szansy naszym dziewczynom! I bardzo się pomyliły – to prawda, wygrały mecz. Ale tyle zaangażowania, sił i potu, ile nasze dziewczyny pozostawiły na boisku – ekonomik nie był w stanie wyrównać! A poziom gry naszych reprezentantek również zaskoczył! Mecz zaczął się podobnie jak półfinał – szybka strata dwóch bramek. Zestresowana drużyna znów musiała nadrabiać straty! Piękną bramkę kontaktową strzeliła  Edyta Poręba, po której nasze dziewczyny znów uwierzyły w zwycięstwo! Druga połowa meczu była niezwykle zacięta i tak naprawdę do ostatniej minuty nie było wiadomo, jak zakończy się mecz. Ataki w tej połowie meczu wyprowadzały już tylko nasze dziewczyny! Niestety gwizdek przerwał mecz – i drużyna z Energetyka musiała pogodzić się z przegraną 1:2.

            Mimo tego nasze dziewczyny ciężką walką zdobyły srebrny medal i tym samym zakwalifikowały się do rozgrywek strefowych! Sukces ten zawdzięczamy również p. Agacie Swobodzie oraz p. Wojtkowi Wierzbickiemu, którzy przygotowali naszą drużynę. Mamy nadzieję, że również na rozgrywkach strefowych, które odbędą się w Wałbrzychu, dziewczyny pokażą swoje umiejętności, zdobywając kolejne podium dla naszej szkoły!

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content