Narodowe Czytanie 2019

     Od kilku lat „Energetyk” bierze udział w Narodowym Czytaniu. 9 września 2019 r., uczniowie klasy czwartej i drugiej (Kalina, Magdalena i Łukasz), czytali swoim młodszym kolegom 3 wybrane nowele: Katarynka, Dobra pani i Sachem. Wydarzenie przygotowały nauczycielki języka polskiego: pani Jolanta Ujma, pani Marta Piwowar i pani Ewa Hoppe-Rychłowska – bibliotekarz szkolny.

     7 września 2019 r. w Wałbrzychu wspólnie czytano książki w wielu bibliotekach. Nasza szkoła uczestniczyła w wydarzeniu zorganizowanym przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną fila w Wałbrzychu, w której zaproszeni goście przeczytali fragmenty 8 polskich nowel: Dobra pani, Dym, Sachem, Sawa, Rozdziobią nas kruki, wrony, Mój ojciec wstępuje do strażaków, Orkan, Katarynka. Wspólne czytanie poprzedził wykład pani prof. Jagody Mazur na temat cech charakterystycznych nowelistyki polskiej przełomu XIX i XX wieku. Z tej okazji przygotowano również wystawę tematyczną książek „Znane polskie nowele dawniej i dziś”. Każdy, kto przyniósł ze sobą jedną z wybranych nowel, otrzymał pamiątkową pieczątkę. Podczas Narodowego Czytania w DBP filia w Wałbrzychu naszą szkołę reprezentowała pani Justyna Włodarska.

 

  

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content