Kolejne sukcesy naszych strzelców!
Podczas trwającego 10 dni maratonu strzeleckiego w Ustce, uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych ENERGETYK w Wałbrzychu – strzelający w barwach Klubu Sportów Obronnych Świdnica, prowadzeni przez trenera Dariusza Ciska – zdobyli łącznie 7 medali. W Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża, w konkurencji pistolet szybkostrzelny bracia Tomasz i Wojciech Jędraszczykowie zdobyli złote medale w kategoriach junior i junior młodszy, w pistolecie dowolnym Wojtek Jędraszczyk zdobył srebrny medal i na koniec jeszcze dodał brązowy w pistolecie sportowym. Warto zaznaczyć, że wśród pokonanych przez naszych reprezentantów zawodników byli członkowie kadry narodowej Polski, Litwy i Szwecji, i te 4 medale zdobyte przez uczniów ENERGETYKA mają szczególną wartość. Warto podkreślić że w zawodach wzięła udział po raz pierwszy nasza uczennica – Martyna Jabłońska. Wprawdzie nie zdobyła medalu, ale jej występ należy zaliczyć do udanych. Trema na tak dużej imprezie działa na debiutantów bardzo mocno.
W rozpoczętej 4 dni później też w Ustce II Rundzie Pucharu Polski już pierwszego dnia kolejny uczeń Energetyka – Kamil Rusin zdobył srebrny medal w pistolecie dowolnym który jest jedna z najbardziej wyczerpujących konkurencji strzeleckiej. Kolejny dzień przyniósł wielki sukces – w pistolecie sportowym juniorów, walcząc w finałowych strzelaniach Wojtek Jędraszczyk wywalczył srebrny medal pokonując swojego brata Tomasza i pozostawił mu medal brązowy. Bratobójcza walka spowodowała, że na podium dominował błękitny kolor dresów zawodników KSO Świdnica – jednocześnie uczniów ZSP ENERGETYK. Kolejny dzień zawodów przyprawił Trenera Dariusz Ciska niemal o zawał serca. Do finałowej ósemki najlepszych strzelców w Polsce weszło aż 3 naszych chłopaków. Bracia Jędraszczykowie i Kamil Rusin stanęli do walki o medale. Strzelania finałowe polegają na tym, że w czasie 4 sekund zawodnik musi oddać 5 strzałów do 5 tarcz elektronicznych ustawionych na odległości 25 metrów. Jako jeden punkt liczą się wyniki powyżej 9,7 pkt mierzone elektronicznie z ogromną precyzją. Po 4 kolejkach odpada zawodnik, który uzyskał najmniej punktów, a potem odpadają kolejni. Tu niestety zawiodły nerwy. Prowadzący Kamil Rusin oddał przypadkowy strzał w ziemię i tym samym pozbawił się pewnego po czterech kolejkach medalu zajmując ostatecznie 6 miejsce. Pechowo strzelał Tomek zajmując najbardziej nielubiane przez zawodników 4 miejsce, natomiast Wojtek, walcząc ze starszymi kolegami juniorami (Wojtek jest Juniorem młodszym) zajął doskonałe 6 miejsce. Udany występ w Ustce zwiększył zdecydowanie szanse naszych reprezentantów na zakwalifikowanie się do Finału Pucharu Polski i walkę o to najwyższe trofeum. W najbliższych tygodniach Martyna Jabłońska i Wojtek Jędraszczyk będą walczyć o zakwalifikowanie się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Trzymamy za nich kciuki i życzymy samych DZIESIĄTEK!