Kategoria: Wolontariat

5 grudnia – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

W dniu dzisiejszym, wolontariusze „Energetyka” oraz przedstawiciele klas, spotkali się, aby podsumować akcje charytatywne i wydarzenia, których ostatnio nie brakowało w naszej szkole. „Paka dla zwierzaka”, „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”, „Góra Grosza”, „Żonkilowa Kwesta”, „Anioł Hospicjum”, „Komórkomania”, kiermasze książek, ciast, kalendarzy, to tylko niektóre z zakończonych akcji, w których udział wzięli wolontariusze „Energetyka”. Przed nami kolejne wydarzenia… i wiele rąk gotowych do pracy. Chcemy pomagać i działamy.

Podczas dzisiejszego spotkania obecna była pani dyrektor Justyna Repka-Awdankiewicz, która towarzyszy nam i wspiera wszystkie działania Wolontariatu. Dziękujemy serdecznie za to „zielone światło”. Razem możemy zrobić więcej!

Dzisiaj również, w szczególny sposób wspominaliśmy księżnę Daisy von Pless. Kacper Steciuk z kl.3C5 przygotował prezentację o życiu tej wyjątkowej osoby i opowiedział zebranym o jej działalności charytatywnej. Pani z Książa stała się dla nas wzorem do naśladowania, dlatego postanowiliśmy przyjąć księżnę Daisy na patronkę naszego Wolontariatu.

I…działamy dalej, bo „Energetyk” zawsze jest w AKCJI!

KREDKOBRANIE – podsumowanie akcji

Wolontariat oraz Samorząd Szkolny serdecznie dziękuje wszystkim za wsparcie naszej akcji i okazanie WIELKIEGO SERCA! Otrzymaliśmy artykuły papiernicze od indywidualnych darczyńców, w tym: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zbiorczo-od klas. Do naszej akcji dołączyła mama ucznia, która zebrała dary w swojej firmie „nVent” Dzierżoniów, za co serdecznie dziękujemy!
Mimo zakończenia „Kredkobrania”, nadal otrzymujemy artykuły szkolne. Przekażemy je potrzebującym uczniom z Ukrainy, uczącym się w wałbrzyskich szkołach.

Brawo Wolontariusze!

Uczniowie i nauczyciele, którzy wzięli udział w „Żonkilowej Kweście”, dostali zaproszenie do Filharmonii Sudeckiej na uroczyste zakończenie tej pięknej akcji. Dzięki zebranym datkom zakupiono sprzęt dla hospicjum we Lwowie. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy statuetkę anioła oraz wzięliśmy udział w koncercie. W trakcie uroczystości obejrzeliśmy relacje filmowe i zdjęciowe z całego wydarzenia. Padło wiele wzruszających słów podziękowań dla instytucji, wałbrzyskich szkół i przedszkoli oraz osób prywatnych. Cały Wałbrzych i powiat włączył się w pomoc.
Serdecznie dziękujemy naszym WOLONTARIUSZOM za udział w „Żonkilowej Kweście” oraz za poświęcony czas i ogromne SERCE, Zawsze możemy na Was liczyć!😍
E.Trzaskowska i E.Hoppe-Rychłowska

„Żonkilowa Kwesta”

Nasi wolontariusze pod opieką pani E.Trzaskowskiej biorą udział w „Żonkilowej Kweście”. W tym roku kwesta dedykowana jest podopiecznym wałbrzyskiego hospicjum i Miejskiego Hospicjum we Lwowie. Zbiórka rozpoczęła się w niedzielę 24.04.22r. i trwać będzie do 28.04.22r.
 
Jutro odbędzie się kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy również na powyższy cel.
 
Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom za ich ofiarność i zachęcamy wszystkich do wspierania tej akcji charytatywnej.

„Solidarni z Ukrainą” – kiermasz ciast na cel charytatywny

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy pomocy uchodźcom z Ukrainy. Dziękujemy osobom, które upiekły ciasto i ich rodzicom, wolontariuszom – za sprzedaż i wszystkim, którzy dorzucili swoją „cegiełkę” poprzez zakup tych słodkości. 
 
Wolontariat i Samorząd Szkolny
 
Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content