Uczeń zdolny

Premiera Sonic Frontiers

Kamil Kostysko z klasy 4I4 przygotował fantastyczną lekcję dla swoich koleżanek i kolegów, w której zaprezentował nową grę z serii Sonic.

W naszej szkole jest wielu fanów bohaterów Sonica, a Kamil jako największy z nich wpadł na pomysł, aby wszyscy zainteresowani mogli zagrać nową grę z tej serii. Dzięki temu uczniowie poznali wstęp do historii tajemniczego archipelagu wysp Starfall Islands.
Widzowie – nauczyciele i uczniowie z klas 4I4, 2J5, 2I5, 4I5 z zainteresowaniem i zadowoleniem uczestniczyli w tym ciekawym wydarzeniu. Prowadzący, czyli Kamil z satysfakcją przyjął słowa podziękowania i uznania za włożony wkład w przygotowanie i realizację projektu.

„Pragnę serdecznie podziękować p. J.Fudali, p. A.Majorkiewicz, p. B.Michalskiej i p. A.Kaczmarek za umożliwienie przeprowadzenia zajęć i zaprezentowanie mojego projektu.” - Kamil Kostysko

Życzymy Kamilowi kolejnych sukcesów w podobnych przedsięwzięciach!

Wojciech Jędraszczyk wicemistrzem Polski

Wojtek zdobył tytuł wicemistrza Polski w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego, brązowy medal w konkurencji pistoletu sportowego oraz zajął 10 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego.

Gratulujemy sukcesów naszemu uczniowi!

BARTEK PIOTROWSKI PONOWNIE NA PODIUM! Tym razem SREBRO i BRĄZ W PUCHARZE POLSKI!

W dniach 29.09 - 01.10.22r. w Kościelisku odbyły się zawody Pucharu Polski w biathlonie na nartorolkach. Uczeń klasy 2J5 Bartek Piotrowski odniósł w tych zawodach kolejne sukcesy, zajmując II miejsce w sprincie młodzików oraz III miejsce w biegu indywidualnym.
Serdecznie gratulujemy Bartkowi kolejnego fantastycznego sukcesu!!!

Na przełomie roku szkolnego 2016/2017, po szkoleniu na temat pracy z uczniem zdolnym, rozmowach z konsultantem DODN, dyrektorem szkoły i nauczycielami podjęto decyzję o sformułowaniu szkolnego programu wspierającego zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Podjęły się tego wicedyrektor Monika Ciągło i nauczyciel języka polskiego Agnieszka Kaczmarek .Proces tworzenia wymagał zaprojektowania wizji naszej szkoły działającej w DSSWU (Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierającej Uzdolnienia),konsultacji dotyczących zapisów w programie, wreszcie pozytywnej opinii metodyka dotyczącej samego programu.

Po żmudnym okresie tworzenia programu, budowania szkolnego zespołu i wreszcie intensywnym roku pracy nad otrzymaniem akredytacji ZSP ,,Energetyk” spełnił wszystkie warunki i został w dniu 13.11.2019 roku wpisany do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierającej Uzdolnienia, a certyfikat został przyznany szkole na okres pięciu lat. Oznacza to, że zdolności i uzdolnienia rozumiemy w sposób egalitarny, że pracujemy z uczniem i wspieramy go na wielu płaszczyznach, że możemy czuć wsparcie innych placówek funkcjonujących w sieci od 20 lat i dzielić się własnymi doświadczeniami, tym bardziej, że jesteśmy pierwszą szkołą zawodową w sieci i drugą w Wałbrzychu, która zaistniała w sieci. Postrzegamy to jako nasz wielki sukces i wyróżnienie i bardzo cieszymy z niego cieszymy.

W obecnym roku szkolnym tak planujemy działania, by umożliwiać uczniom prezentowanie ich osiągnięć, zapoznawać z nimi i społeczność szkolną ,i rodziców, i środowisko lokalne .Uczniowie będą ankietowani na bieżąco ,by odkrywać ich możliwości ,pozwalać się im rozwijać , a przede wszystkim prowadzić do pogłębionej autorefleksji i motywować do dalszej pracy nad ,,szlifowaniem talentów”.

 


 

W dniu 13 listopada 2019 r., w DODN-ie we Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa konferencja naukowa z zakresu wspierania uzdolnień ,,Łamigłówki zDolnej główki”, na której naszą szkołę reprezentowały p. Monika Ciągło i p. Agnieszka Kaczmarek .Po wysłuchaniu 10 wykładów na tematy, np.

iGen. Dlaczego dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne i mniej szczęśliwe.

Talent to za mało: o znaczeniu pasji ,wytrwałości i pogłębionych ćwiczeń w rozwoju zdolności osób wybitnych.

Zdolne dziecko w szkole-trzy trudne lekcje rodzica,

odbyła się uroczysta prezentacja szkół, które otrzymały certyfikat przystąpienia do sieci szkół wspierających uzdolnienia przyznawanym po żmudnym okresie tworzenia programu, budowania szkolnego zespołu i wreszcie intensywnym roku pracy nad otrzymaniem akredytacji .Miło nam poinformować, że ZSP ,,Energetyk” spełnił wszystkie warunki i został wpisany do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierającej Uzdolnienia, a certyfikat został przyznany szkole na okres pięciu lat. Oznacza to, że zdolności i uzdolnienia rozumiemy w sposób egalitarny, że pracujemy z uczniem i wspieramy go na wielu płaszczyznach, że możemy czuć wsparcie innych placówek funkcjonujących w sieci od 20 lat i dzielić się własnymi doświadczeniami, tym bardziej, że jesteśmy pierwszą szkołą zawodową w sieci i drugą w Wałbrzychu, która zaistniała w sieci. Postrzegamy to jako nasz wielki sukces i wyróżnienie i bardzo cieszymy z tego wyróżnienia.

 

Formatka DSSWU ostateczna wersja

Sprawozdanie DSWUProgram: SPWU- Energetyk

Prezentacja: Prezentacja osiągnięć umiejętności uczniów 2018


W roku szkolnym 2016/2017 panie Monika Ciągło i Agnieszka Kaczmarek rozpoczęły pracę nad stworzeniem programu wspierającego uzdolnienia uczniów w ZSP ,,Energetyk". Po jego weryfikacji,poprawie i uzyskaniu pozytywnej opinii DSSWU we Wrocławiu we wrześniu 2018 roku szkoła rozpoczęła proces akredytacji,który trwał do września kolejnego roku.

 

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content