PODSUMOWANIE KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT

Reprezentacja szkolna dziewcząt przebyła długą drogę do medalu zdobytego w finale ponad powiatowym. Każdy mecz nasze koszykarki rozegrały w jednym składzie:

 1. 1.     Monika Sołtysiak kl. II TG – kapitan drużyny,
 2. 2.     Kasia Kopyść kl. II TG,
 3. 3.     Karolina Stolarczyk kl. IV TH,
 4. 4.     Emila Rogowska kl. IV TH,
 5. 5.     Patrycja Kirszenstein kl. IV TH,
 6. 6.     Dagmara Kirszenstein kl. II TRb,
 7. 7.     Magda Kwiatkowska kl. II TRa,
 8. 8.     Paulina Kolczak kl. I TIb,
 9. 9.     Kasia Kłys kl. I TRa,
 10. 10.  Paulina Jandzińska kl. I TRa,

 

            To one wygrały, aż 6 meczy by znaleźć się w Ziębicach, w finale strefy wałbrzyskiej!

 

            Warto jednak przypomnieć sobie mecze rozegrane `na własnym podwórku`. Cała przygoda z koszykówką dziewcząt zaczęła się 19 listopada 2010r. w hali sportowej na pl. Teatralnym. Reprezentantki ZS nr 8 inauguracyjny pojedynek rozegrały z bardzo wymagającym przeciwnikiem – IV Liceum Ogólnokształcącym. Po równej i wyczerpującej walce, nasze dziewczyny mogły być zadowolone. Wygrały pierwsze spotkanie 5 pkt, (37:32)! W drugim, a zarazem ostatnim meczu mieliśmy zmierzyć się z ZS nr 5, który niestety nie dotarł na eliminacje grupowe, tym samym oddając mecze `walcoverem`. W ten sposób Energetyk miał już zapewnione miejsce w półfinale `Licealiady Koszykówki Dziewcząt `.

            Dnia 29.11.2010r. reprezentantki naszej szkoły rozegrały półfinał. Zmierzyć musiały się z I LO, które od początku było faworytem meczu. Mimo psychologicznej przewagi licealistek, dziewczyny z Energetyka przystąpiły do meczu bardzo pewnie. Od początku zdominowały przeciwniczki i narzuciły swoje `reguły gry`. Efekt mógł być tylko jeden – pewne zwycięstwo (49:25) i awans do finału! Po krótkiej przerwie nasze koszykarki znów przystąpiły do boju! Tym razem stawić opór musiały dziewczynom z II LO. Początek w całości należał do nas. Szybkie i skuteczne kontry oraz skuteczna obrona stanowiły wspaniałe widowisko. W II kwarcie do głosu doszły Licealistki, które doprowadziły do remisu. Jednak nasze dziewczyny nie pozwoliły na zbyt długie rozgrywki II LO. Zmobilizowały się i pewnie wygrały finał – 37:28! W ten sposób zdobyły złoty medal w `Licealiadzie` oraz awans do rozgrywek ponad powiatowych.

            Tak więc dnia 20 grudnia 2010r. rozpoczęły się rozgrywki strefowe. W naszej grupie znalazły się:

 • III LO ze Świdnicy,
 • III LO z Ząbkowic Śląskich,
 • oraz ZS nr 8 z Wałbrzycha.

Preliminarny mecz nasze koszykarki rozegrały z III LO ze Świdnicy. Lekko stremowane wyszły na boisko i szybko przejęły inicjatywę. Grały bardzo równo, czego rezultatem jest zwycięstwo 32:16! Kolejną konfrontację z III LO z Ząbkowic Śląskich, wałbrzyszanki musiały wygrać! Od wyniku tego meczu zależał awans do rozgrywek finałowych! I tym razem koszykarki stanęły na wysokości zadania. Przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane i zaczęły pokaz swoich nietuzinkowych umiejętności. Wysoki poziom gry każdej reprezentantki przyczynił się piątego z rzędu zwycięstwa –   66:35! Tym samym dziewczyny udowodniły, że `tanio skóry nie sprzedadzą` w półfinale strefy wałbrzyskiej.

 

            Ziębice, 10.01.2011r. Po 1,30h koszykarki, kibice oraz trenerzy dojechali na miejsce. Szybko przebrały się w stroje i rozpoczęły rozgrzewkę, po której zaczęła się walkę z dziewczynami z Bielawy. Narzuciły swoje tępo gry i ani na chwilkę nie spuściły z tonu. Dobrze przygotowana przez p. Agatę Swobodę gra taktyczna oraz cenne uwagi p. Wojtka Wierzbickiego zaowocowały bardzo emocjonującym widowiskiem. Gdy dodamy do tego bardzo dobrą predyspozycję naszych zawodniczek i wsparcie kibiców rewelacyjny efekt murowany! Zwycięstwo w półfinale – 54:38 i awans do finału! W wielkim finale, spotkały się dwa mocne teamy z: Wałbrzycha oraz Ziębic. Dwie pierwsze kwarty to bardzo wyrównana walka. Dziewczyny szły `łeb w łeb`. Niestety po wielu kontrowersyjnych decyzjach sędziów, nasze dziewczyny nie mogły objąć prowadzenia. Niestety przegrały ten mecz – 32:23! Tak więc przygoda z koszykówką zakończona została na II miejscu w strefie wałbrzyskiej, co – pomimo ambicji dziewcząt – jest bardzo dobrym rezultatem!

            Mimo tego, że dziewczynom nie udało się dotrzeć na rozgrywki dolnośląskie (czego bardzo chciały) warto wspomnieć, że osiągnęły coś, co jeszcze nikomu w historii tej szkoły się nie udało. Duży wpływ na wynik końcowy miały nie tylko same reprezentantki, ale również p. Agata Swoboda oraz p. Wojtek Wierzbicki! Warto również wspomnieć o wielu kibicach, którzy zawsze dzielnie wspierali nasze zawodniczki. Ich obecność oraz doping sprawił, że nawet poza Wałbrzychem czuły się jak `u siebie`.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content