Dolnośląski Festiwal Nauki

W naszej szkole Dolnośląski Festiwal Nauki odbywa się już po raz czwarty. Tegoroczna edycja trwała aż 10 dni, przygotowaliśmy się do niej bardzo solidnie, aż 12 nauczycieli z naszej szkoły zaprezentowało swoje wykłady, pokazy, warsztaty, konkursy. Z każdym rokiem cieszy się to przedsięwzięcie  coraz  większą popularnością. Odwiedzają naszą szkołę uczniowie z całego Dolnego Śląska, w tym roku gościliśmy uczniów z

            Zespołu Szkół Agrobiznesu w Bolkowie,

            Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubiniu,

            Publicznego Gimnazjum w Chełmsku Śląskim,

            Publicznego Gimnazjum w Kostomłotach,

Publicznej szkoły podstawowej w Szczawnie Zdroju.

Wszyscy zapowiadają powrót w następnym roku, bardzo im odpowiada atmosfera „jest tu tak rodzinnie”- mówią wyjeżdżając. Największym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie pokazy, zajęcie interaktywne, zarówno te przygotowane przez pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej jak i  przez naszych nauczycieli i uczniów. W trakcie wieczornej obserwacji nieba w Czarnym Borze byliśmy świadkami przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – ten obiekt robi niesamowite wrażenie.

            Najwdzięczniejszą grupą uczestniczącą w festiwalowych pokazach są przedszkolaki       i uczniowie szkoły podstawowej. One chcą wszystko zobaczyć, dotknąć, wykonać samodzielnie dane doświadczenie, są ciekawe tego co im oferujemy. Z relacji Rodziców wiemy, że długo i z bardzo drobnymi szczegółami, opowiadają w domach o tym co widzieli, czego się nauczyli – to daje nam największą satysfakcję z tego co robimy. Już myślimy czym zaskoczyć w przyszłym roku naszych miłych gości.

             W tym roku odwiedziła nas rekordowa liczba uczniów i przedszkolaków, bo aż 1460.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content