DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

                W naszej szkole Dolnośląski Festiwal Nauki odbywał się już po raz piąty. Tegoroczna edycja trwała 7 dni, przygotowaliśmy się do niej bardzo solidnie, aż 17 nauczycieli z naszej szkoły zaprezentowało swoje wykłady, pokazy, warsztaty, konkursy. Z każdym rokiem cieszy się to przedsięwzięcie coraz większą popularnością. Naszą szkołę odwiedzili uczniowie              z 12 szkół i przedszkoli w liczbie 1200, między innymi gościliśmy uczniów z:

  • Zespołu Szkół Agrobiznesu w Bolkowie,
  • Zespołu Szkół w Pieszycach,
  • Publicznego Gimnazjum nr 1  w Kamiennej Górze,
  • Publicznego Gimnazjum w Szczawnie Zdroju.

Wszyscy zapowiadają powrót w następnym roku, bardzo im odpowiada atmosfera: „jest tu tak rodzinnie”- mówią wyjeżdżając. Największym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne pokazy chemiczne, fizyczne, matematyczne, pokazy możliwości programów graficznych  – ze względu na swoją efektowność- oraz pokazy robotów.  Pokazy te przygotowane były w pięciu salach lekcyjnych usytuowanych na jednym piętrze obok siebie, tak aby nie było problemów  z przemieszczaniem się po szkole. Pokaz dla uczniów jednej szkoły trwał około 150 minut    (tj. około 30 minut na każdą salę).

Zaangażowanie dzieci i młodzieży było olbrzymie, niejednokrotnie trudno było im przejść do kolejnej sali. Bardzo często po kilka razy powracali do stanowisk, które ich najbardziej zaciekawiły, najchętniej same wykonywałyby wszystkie eksperymenty.

Najwdzięczniejszą grupą uczestniczącą w festiwalowych pokazach jak zwykle były  przedszkolaki  i uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Z relacji rodziców wiemy, że długo i ze szczegółami opowiadają w domach o tym, co widzieli, czego się nauczyli – to daje nam największą satysfakcję z tego, co robimy. W związku z tym już myślimy, czym zaskoczyć w przyszłym roku naszych miłych gości.

                                                                     Jolanta Dróżdż

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content