• Justyna Kaczmarczyk kl. I TIa;
  • Sylwia Wojtowicz kl. I TIa;
  • Natalia Hudzik kl. I TIa;
  • Daria Ordecka kl. I Tc,

rozpoczęła zmagania w `Licealiadzie Koszykówki Dziewcząt` w fazie grupowej. Nasza szkoła znalazła się w grupie `C` i rywalizowała z Zespołem Szkół Szczawno Zdrój oraz z Zespołem Szkół nr 7. Obydwa mecze były niezwykle zacięte! Inauguracyjny pojedynek nasze koszykarki stoczyły z `Ekonomikiem`. Był to bardzo nerwowy, choć jednostronny mecz. Zakończył się zwycięstwem 21:5. Kolejne zwycięstwo było tylko kwestią czasu. Nasze koszykarki pewne siebie wyszły na boisko i pokazały, na co je stać! Mimo iż ten pojedynek był już znacznie lepszym widowiskiem, to i tak liczyły się w nim tylko nasze reprezentantki. Potwierdził to końcowy wynik – 38:26. Tak, więc awansowały do rozgrywek finałowych.

23.11.2012r. – finały! I tym razem nasze reprezentantki nie zawiodły. Rozpoczęły od półfinału, w którym zmierzyć musiały się z IV LO. Początek był wielką niewiadomą. Jaką taktykę obiorą licealistki? I czy uda się je pokonać? To tylko kwestia czasu. Pierwsze minuty meczu – starym zwyczajem – okazały się lekko nerwowe, jednak dziewczyny szybko uspokoiły grę i pokazały na co je stać. Mecz był wyrównany, lecz to nasze dziewczęta zwyciężyły, kończąc mecz wynikiem 27:25! Następnie pozostał ostatni krok do złota – pokonanie III LO, zeszłorocznych zwyciężczyń. Nasze koszykarki przystąpiły do tego zmagania z pełną wiarą w swoje siły. Rozpoczęły bardzo dobrze! Pierwsze dwie kwarty były niezaprzeczalną dominacją `Energetyka`. Dopiero dwie ostatnie kwarty były niezwykle wyrównane! Do ostatnich sekund nie było wiadomo, która z drużyn zwycięży! Nie obyło się też bez faulów – tych bardziej i mniej – perfidnych. Stuczone kolana, liczne siniaki, połamane paznokcie i hektolitry potu pozostawione na boisku, składały się na to niezwykle emocjonujące widowisko! Niestety w ostatnich sekundach III LO trafiło do kosza, tym samym wygrywając z naszymi dziewczynami 34:32, zdobywając srebrny medal! Warto wspomnieć o niesamowitej postawie kibiców, którzy wspierali nasze dziewczyny zarówno w trakcie meczy, jak i podczas rozdania medali!

Mimo że liczyliśmy na złoto, trzeba przyznać, że tegoroczne zmagania reprezentantek `Energetyka` w zawodach międzyszkolnych wypadają bardzo dobrze! Dwa złote medale przywiezione z dwóch dyscyplin sportu, to naprawdę bardzo dobry wynik! Naszym dziewczynom, życzymy dalszych sukcesów, zaczynając od zmagań powiatowych w piłce nożnej! Czekamy na kolejne medale 🙂