PRIMUS IN DEUTSCH – galeria

V Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

„Primus in Deutsch”

5 kwietnia 2013 roku po raz piąty odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Primus in Deutsch”. Do udziału zgłosiło się 10 szkół gimnazjalnych, które reprezentowały trzyosobowe drużyny.

Poziom przygotowania młodzieży był wysoki, co spowodowało, że rywalizacja była zacięta.  W pierwszej-pisemnej części konkursu najlepszą okazała się  uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 2  w Wałbrzychu-Patrycja Osińska, która wykazała się dużą sprawnością        w posługiwaniu się językiem niemieckim.

Do ścisłego finału przeszło 5 drużyn. W  części II – ustnej konkursu uczestnicy przedstawiali prezentacje na zadany temat. O ostatecznym wyniku zadecydowała dogrywka, gdyż poziom wiedzy był bardzo wyrównany.

Sukces osiągnęły następujące szkoły:

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Wałbrzychu w składzie:

Anna Wizerkaniuk, Magdalena Chrząszcz i Mateusz Woźniak

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 12 w Wałbrzychu w składzie:

Klaudia Bochniarz, Anna Szafrańska i Paweł Brzozowski

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Wałbrzychu w składzie:

Patrycja Batkowska, Katarzyna Tarczyluk i Izabela Walendzik

Sponsorami konkursu, którzy rzeczowo wsparli nasze przedsięwzięcie byli: Tauron, Księgarnia Edukacyjno-Językowa Polanglo, Wydawnictwo Językowe LektorKlett, WSiP              i Pearson Longman.

Nową tradycję konkursu zapoczątkował przedstawiciel Wydawnictwa Językowego Pearson Longman, który przygotował dla opiekunów- nauczycieli języka niemieckiego, warsztat metodyczny na temat „Edukacja na miarę ucznia XXI wieku”.

Uczestnikom, opiekunom i sponsorom serdecznie dziękujemy!

 

                      Organizatorzy

Joanna Fudali i Jadwiga Komarnicka

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content