Wycieczka do Wambierzyc

W sobotę, 20 września, młodzież naszej szkoły, wzięła udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Wambierzycach, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Niech mi się stanie według Słowa Twego”. Spotkania te mają długą tradycję związaną z kultem Świętego Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży. Program dnia przewidywał Mszę Świętą , której przewodniczył Biskup Pomocniczy Adam Bałabuch, konferencję, występ zespołu muzycznego oraz grupy teatralnej.

 

Nasza pielgrzymka obfitowała w wiele niespodzianek, jak na przykład awaria autokaru, która wymusiła na nas dwugodzinny postój w Dusznikach Zdrój. Stał on się doskonałą okazją do pogłębienia relacji koleżeńskich oraz nawiązania nowych kontaktów, ponieważ razem z nami podróżowała młodzież z Gimnazjów Nr 1 i Nr 3. Niezwykłe wrażenie wywarła na nas Kaplica Czaszek w Kudowie Czermnej. To wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłogą natomiast spoczywa dalsze kilkadziesiąt tysięcy szczątków ludzi.

W Kudowie, ze względu na duże opóźnienie czasowe, Ksiądz Paweł odprawił Mszę Świętą z asystą naszych uczniów. Po jej zakończeniu udaliśmy się do Wambierzyc.

Zdążyliśmy akurat na występ zespołu Anastasis z Legnicy, który łączy muzykę metalową z chrześcijańskimi tekstami.

 

 

 

Po koncercie obejrzeliśmy występ grupy teatralnej „Teatr A” z Katowic. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim oraz iluminacją Bazyliki, która przy dźwiękach pieśni Ave Maria rozbłysła tysiącem świateł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content