VII Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „Primus in Deutsch”

VII Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów

„Primus in Deutsch”

Deutsch macht Spaβ. Czy to prawda czy fałsz? Czy nauka języka naszych sąsiadów, ich kultury może sprawiać przyjemność? Okazało się, że dla uczniów, którzy przybyli 9 kwietnia 2015 roku do Zespołu Szkół Politechnicznych “Energetyk” na VII edycję Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów “Primus in Deutsch” doskonalenie języka, wypowiadanie się w sposób zrozumiały i poprawny to dobra zabawa.

Do udziału w potyczkach językowych zgłosiły się szkoły gimnazjalne z Wałbrzycha i okolic reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Poziom przygotowania młodzieży był wysoki,            a rywalizacja konkursowa bardzo zacięta.

W części pierwszej – pisemnej konkursu, w której trzeba było odpowiedzieć na wiele pytań, np. Welche Farbe hat der Briefkasten in Deutschland?,  Wie heißt der höchste Berg in Österreich? i zmierzyć się z zawiłościami gramatycznymi najlepszym  był uczeń: Pavel Zuchantke z Publicznego Gimnazjum ze Starych Bogaczowic.    

W części drugiej – ustnej uczestnicy przedstawiali prezentację na temat: „Jak obchodzi się święta i uroczystości w Twojej rodzinie?.

Laureatami konkursu, którym gratulujemy wiedzy są:

  1. Publiczne Gimnazjum w Starych Bogaczowicach w składzie:

              Karolina Dyga, Jan Zuchantke i Pavel Zuchantke

  1. 2.      Publiczne Gimnazjum Nr 12  w Wałbrzychu w składzie:

              Paulina Kudlak, Katarzyna Chojnacka i Krzysztof Stokłosa

  1. 3.      Publiczne Gimnazjum w Czarnym Borze w składzie:

              Klaudia Kałuzińska, Daria Niepołomska i Borys Wójcik

 

Honorowy Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Wałbrzycha i Starosta Wałbrzyski,  zaś sponsorami, którzy rzeczowo wsparli nasze przedsięwzięcie byli: Prezydent Miasta Wałbrzycha, Starosta Wałbrzyski,  Tauron, Księgarnia Edukacyjno-Językowa Polanglo, Wydawnictwo Językowe Pearson Longman.

Organizatorki –  Joanna Fudali i Jadwiga Komarnicka zapraszają na VIII Konkurs „Primus in Deutsch” w przyszłym roku szkolnym.

Keine Panik, Deutsch kann man lernen!

 

                   

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content