X Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

X Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

W środę 21 października 2015 r. w Zespole Szkół Politechnicznych ,,Energetyk” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbył się dziesiąty, jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim, nad którym patronat honorowy objęli: poseł na sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Prezydent Wałbrzycha  Roman Szełemej oraz Starosta Wałbrzyski  Jacek Cichura. Nagrody ufundowali: firma Daicel Safety System Europe sp.z.o.o oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, na co wskazuje udział 4 szkół ponadgimnazjalnych oraz 9 gimnazjów z Wałbrzycha i powiatu.  Do części finałowej przeszli reprezentanci liceów wałbrzyskich I LO, II LO i III LO oraz ZSP „Energetyk”, natomiast w kategorii gimnazjów: Publiczne Gimnazjum nr 13, Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne nr 12, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum z Czarnego Boru.

Jak co roku, nie obyło się bez niespodzianek. Najpierw zaskoczył organizatorów wyrównany poziom zmagań ( dwa miejsca ex aequo ), potem niewyczerpalny zapas kreatywności młodzieży, która braki w wiadomościach zastępowała inwencją twórczą konstruując wypowiedzi typu: Na łysym czapka gore, czy też Na bezrybiu wędka w górę.

    Całość uroczystości uświetniły występy młodzieży ZSP ,,Energetyk”- aktorskie i kabaretowe popisy, wokale dziewcząt z 2 TIa oraz 3 TR, przy akompaniamencie młodego, tworzącego się zespołu muzycznego.

Cieszymy się niezmiernie, że zespół reprezentujący szkołę  w składzie: Justyna Kaczmarczyk (4 TIa) ,Radosław Krawczyk (3 TD) oraz  Daria Ordecka (4 TC) zajął II miejsce, że pokonaliśmy trudy organizacyjne i stworzyliśmy warunki sprzyjające nawiązywaniu współpracy ze środowiskiem lokalnym, podkreśliliśmy konieczność pracy nad kulturą języka i zachęciliśmy do promowania poprawnych i rodzimych form językowych.

I najważniejsze-wyniki.

W kategorii szkół gimnazjalnych na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 9 z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, na drugim uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 13, natomiast trzecie miejsce zajęła młodzież z Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 12.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych dwie drużyny okazały się godne najwyższego podium: drużyna II Liceum Ogólnokształcącego i III Liceum Ogólnokształcącego, na drugim miejscu znalazła się młodzież z ZSP „Energetyk”, a na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego. Gratulujemy!

 

 

 

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content