Zakończenie termomodernizacji naszej szkoły

13 października 2015 roku przed budynkiem naszej szkoły – Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa Pana dr Romana Szełemeja, Prezydenta Miasta Wałbrzycha, dotycząca zakończenia remontu zabytkowej placówki. W spotkaniu uczestniczyli też dyrektor ZSP „Energetyk” Pan Ryszard Janas, wicedyrektorzy – Joanna Małaszowska, Justyna Repka-Awdankiewicz oraz główny wykonawca remontu – Pan Leszek Dumicz. Był również obecny poprzedni dyrektor szkoły, a obecnie Burmistrz Głuszycy Pan Roman Głód oraz przedstawiciele wałbrzyskich mediów.
W trakcie spotkania uczestnicy mogli zobaczyć jak nasza szkoła wyglądała przed remontem, na zdjęciu sprzed czterech lat oraz porównać ze stanem obecnym. Termomodernizacja z remontem pokrycia dachu i robotami towarzyszącymi w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” była możliwa dzięki miejskiemu programowi „Szkoła Od Nowa”. Całkowity koszt renowacji to 4 miliony 225 tysięcy 432 złote i 14 groszy. W ramach remontu odnowiona została elewacja budynku, położono nowe pokrycie dachu, wymieniono okna. W holu na pierwszym piętrze w wymienionych oknach prezentują się przepięknie zabytkowe witraże. Odrestaurowano też zabytkowe płaskorzeźby wykonane z piaskowca znajdujące się na zewnątrz od frontu budynku. Wewnątrz szkoły wyremontowano również 9 węzłów sanitarnych, w tym jeden przy sektorze sportowym budynku. .

Małgorzata Skrabska

DSC_0100 DSC_0136 DSC_0131 DSC_0124

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content