Paweł zwycięzcą XII edycji OMKF im. Bożeny Koronkiewicz

Paweł Redman zwycięzcą XII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz.

 Walbrzyszek.com

7 kwietnia uczeń naszej szkoły Paweł Redman zajął I miejsce w prestiżowym konkursie fizycznym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu wraz z Politechniką Wrocławską i Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się w trzech etapach:

 I etap – szkolny,

    II etap – międzyszkolny,

    III etap – FINAŁ konkursu.

 

W II etapie uczestnicy piszą test z fizyki, który trwa 90 minut – obowiązuje materiał
z zakresu rozszerzonego szkoły ponadgimnazjalnej. Zadania przygotowane są przez pracowników Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Prace uczniów ocenia komisja złożona z przedstawicieli Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycieli fizyki – opiekunów uczniów. Komisja posługuje się schematem oceniania wypracowanym na warsztatach poprzedzających proces oceniania.

W III etapie uczestnicy prezentują samodzielnie przygotowane referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własną pracę związaną z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też własnymi badaniami z dziedziny fizyki lub astronomii.

Paweł w swoim finałowym wystąpieniu przedstawił stworzony przez siebie komputerowy symulator fal elektromagnetycznych, omówił zasady działania programu – rozpoczął od omówienia wykorzystanego modelu matematycznego i jego podstaw fizycznych. Następnie przedstawił sam program i wykonał w nim szereg wirtualnych eksperymentów fizycznych, związanych z falami elektromagnetycznymi i ich zachowaniem.

Główną nagrodą był indeks Politechniki Wrocławskiej, którego szczęśliwym posiadaczem jest Paweł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content