VIII Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „Primus in Deutsch”

VIII Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów

„Primus in Deutsch”

Język niemiecki – modny? Niemodny? Na pewno potrzebny…, bo język sąsiadów i ich kulturę należy znać, by się szanować, lubić i lepiej rozumieć.

Was ist Neuschweinstein? Wo liegt Zugspitze? Dresden ist die Hauptstadt von ….? Z tymi i wieloma innymi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy VIII Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów “Primus in Deutsch”, którzy 1 kwietnia 2016 roku przybyli do Zespołu Szkół Politechnicznych “Energetyk” na kolejną edycję konkursu.

Do udziału w potyczkach językowych zgłosiło się osiem szkół gimnazjalnych reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Poziom przygotowania młodzieży był wysoki, a rywalizacja konkursowa bardzo zacięta.

W części pierwszej – pisemnej konkursu najlepszymi byli uczniowie: Jan Zuchantke z Publicznego Gimnazjum ze Starych Bogaczowic, Christian Richter z Zespołu Szkół Muzycznych i Katarzyna Chojnacka z Publicznego Gimnazjum Nr 12 w Wałbrzychu.

W części drugiej – ustnej uczestnicy przedstawiali prezentację na temat: „Swiat i ja za 30 lat”, w której trzeba było się odnieść do rodziny, kariery zawodowej i postępu technicznego.

Laureatami konkursu, którym gratulujemy wiedzy są:

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 12 w Wałbrzychu w składzie:

Katarzyna Chojnacka, Paulina Kudlak i Krzysztof Stokłosa

  1. Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Jedlinie Zdroju w składzie:

Alicja Reyer, Kacper Gut i Martin Skuza

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Wałbrzychu w składzie:

Julia Grunert, Marzena Kulikowska i Aleksandra Majerska

Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha i Starosta Wałbrzyski, zaś sponsorami, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie rzeczowo byli: Tauron,   Wydawnictwo Językowe WSiP i Pearson Longman.

Organizatorki Joanna Fudali i Jadwiga Komarnicka zapraszają na IX Konkurs „Primus in Deutsch” w przyszłym roku szkolnym.

Keine Panik, Deutsch kann man lernen!

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content