MOJA MAŁA OJCZYZNA

Uczniowie naszej szkoły z klas 1TIB i 1TIA - Rafał Gęga, Michał Chmiel, Eryk Płociński, Jakub Piotrowski oraz Damian Zawolski - udowodnili dziś, że również informatycy mogą pochwalić się wiedzą z różnych dziedzin.

Chłopcy wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie MOJA MAŁA OJCZYZNA, podczas którego sprawdzano wiedzę związaną z naszym malowniczym i niezwykle ciekawym regionem. Zmagania młodzieży swoim patronatem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha, pan Roman Szełemej.

Wiadomości uczniów w tym zakresie sprawdzał trudny i dość obszerny test pisemny. To jednak nie wszystko. W części drugiej należało bowiem zaprezentować przed jury oraz innymi uczestnikami konkursu ciekawe zagadnienie związane z Wałbrzychem... w języku angielskim! Punkty zdobyte w obu częściach konkursu sumowano.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczniowie różnych szkół opowiadali o niezwykłych i zaskakujących faktach kojarzonych z naszą małą ojczyzną.

Tym bardziej raduje nas fakt, że uczniowie Energetyka z klas o profilu informatycznym zajęli aż 4 miejsca w tym ciekawym konkursie! Rafał Gęga, który zaprezentował ciekawostki związane z historią regionu oraz jego obecnym rozwojem, zajął zaszczytne III miejsce. Damian Zawolski, który mówił o wałbrzyskim sporcie, znalazł się na miejscu IV, zaś Michał Chmiel oraz Eryk Płociński zajęli miejsca V i VI. Serdeczne gratulacje dla naszych informatyków!

Uczniów do konkursu przygotowały panie Barbara Bednarz oraz Agnieszka Nowak.

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content