Pokolenie „FB”

Dnia 5 czerwca 2017roku, nasza szkoła wzięła udział w warsztatach z cyklu „Pokolenie Facebook’a” Reprezentowała ją grupa uczniów z klasy 2TC pod opieką Pani pedagog.
Jako jedna z uczestniczek mogę powiedzieć, że warsztaty były interesujące, a sposób omówienia tematu niekonwencjonalny. Celem spotkania było przedstawienie przez nas, jako reprezentantów młodych ludzi, poglądów na temat tolerancji, dyskryminacji oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Pracowaliśmy pod kierunkiem studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. A. Silesiusa w Wałbrzychu, którzy pełnili rolę moderatorów. To oni wprowadzili nas w tematykę projektu.
Zadanie polegało na wykonaniu Mapy Myśl. Dzięki tej metodzie, każdy z nas miał możliwość wypowiedzi, jak rozumie mowę nienawiści wobec inności, przejawy dyskryminacji, nietolerancji i wykluczenia. Wszyscy mieli ciekawe pomysły i własne spostrzeżenia. Razem zastanawialiśmy się, jak takim sytuacjom zapobiegać nie tylko w odniesieniu do świata realnego, ale również wirtualnego. Co najważniejsze pracowaliśmy w grupach i choć jesteśmy z jednej klasy, pomogło nam to jeszcze lepiej się poznać oraz nauczyć ze sobą współpracować. Równocześnie uświadomiliśmy sobie, jak brak tolerancji w dzisiejszym świecie jest powszechny, a my nie powinniśmy na to pozwalać. Zrozumieliśmy, że najlepiej jest zacząć od samych siebie, po to, by stać się ludźmi otwartymi i tolerancyjnymi. Dopiero później możemy oczekiwać tego od innych.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content