ENERGETYCZNY WIELOBÓJ CZĘŚĆ II

Na sportowej strzelnicy biathlonowej w Starych Bogaczowicach 19.09.2017r. odbyły się zorganizowane przez Zespół Szkól Politechnicznych „Energetyk” z Wałbrzycha oraz Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie zajęcia ze strzelania sportowego dla uczniów z klasy 7 i gimnazjum Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach.

Dzieci  mogły sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z karabinka sportowego do oddalonej o 50 metrów tarczy TS1.

Jak mówi Dariusz Cisek, dzisiejsze zajęcia zorganizowane w ramach lekcji wychowania fizycznego miały na celu propagowanie wśród młodzieży strzelectwa sportowego. Ich zorganizowanie możliwe było dzięki wsparciu Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego, który ufundował amunicję. warto zaznaczyć także, że właśnie ZSP Energetyk jest jedyną szkołą w Polsce posiadającą sekcję strzelecką, własny magazyn broni i wszelkie niezbędne uprawnienia do prowadzenia tego typu działalności.

Zainteresowanie młodzieży przerosło oczekiwania organizatorów, ponieważ dla uczniów było to wyjątkowe doświadczenie – często pierwszy kontakt z bronią sportową i możliwość sprawdzenia celności, koncentracji, precyzji.

Na pewno okazało się, że ”strzelać każdy może”… a sprawdzenie celności nie jest

umiejętnością łatwą i warto uprawiać ten sport.

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content