#KOMÓRKOMANIA – podsumowanie

Finał akcji # KOMÓRKOMANIA w „Energetyku”.

28 osób zarejestrowanych jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych!

Dnia 23 października b.r., w poniedziałek, w godzinach od 9.00 do 15.30 trwała rejestracja potencjalnych Dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych, czyli młodzieży i nauczycieli naszej szkoły, którzy odpowiedzieli na apel Fundacji DKMS o włączenie się w ogólnopolską inicjatywę promującą ideę dawstwa szpiku. Finałem trwającej około tygodnia akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej do uczniów klas 3 i 4, do rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły, był Dzień Dawcy, który zaowocował rejestracją 28 osób – uczniów i nauczycieli. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zarejestrowali się, oraz tym, którzy byli gotowi zarejestrować się, lecz nie mogli tego uczynić ze względu na stan zdrowia.

Szczególne podziękowania kieruję do uczennic i uczniów, Wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy przygotowali i przeprowadzili akcję w naszej szkole: Wojtkowi z kl. 2 TA (prezentacja i rejestracja), Kornelii z kl. 2 TA oraz Ani, Natalii, Angelice i Mikołajowi z kl. 3 TC, którzy rejestrowali potencjalnych Dawców, Szymonowi z kl. 3 TC, który przygotował ulotkę dla Rodziców oraz Kalinie, Wiktorii i Natalii z kl. 2 TR, które przeprowadziły zbiórkę na zwrot kosztów badania materiału genetycznego naszych Dawców. Dziękuję młodzieży, która upiekła ciasta z przeznaczeniem na zbiórkę oraz p. Justynie Włodarskiej za pomoc w organizacji ciast. Dziękuję także Nikolasowi i Kamilowi z kl. 4Tib za techniczną obsługę prezentacji multimedialnej. W akcję #KOMÓRKOMANIA włączyły się również wychowawcy klas 3 i 4 – p. Joanna Ignasiak oraz p. Marta Piwowar, które przeprowadziły zajęcia informacyjno-edukacyjne na temat nowotworów krwi oraz idei dawstwa szpiku, za co składam serdeczne wyrazy podziękowania. Na koniec dziękuję panu Dyrektorowi za przychylność i umożliwienie przeprowadzenie akcji na terenie naszej placówki.

Koordynator akcji w ZSP „Energetyk”/opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu,

Anna Majorkiewicz

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content