Barbórka 2017

Uczniowie naszej szkoły, w związku z kultywowaniem tradycji górniczych, jak co roku wzięli udział w obchodach górniczego święta „Barbórki”. W tym roku sztandary byłych wałbrzyskich kopalń i sztandar naszej szkoły nieśli uczniowie klas 4TD i 4TE. Po mszy w intencji górników wszyscy uczestnicy górniczego święta w pochodzie przemaszerowali, przy akompaniamencie orkiestry górniczej, przez ulice Wałbrzycha pod pomnik pamięci górników, gdzie delegacje parlamentarzystów, władz miasta, instytucji i szkół złożyli kwiaty.

Nasza szkoła – Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” była kiedyś szkołą górniczą. W związku tym nadal kontynuuje te tradycje. Inicjatorem wśród grona pedagogicznego jest pan Włodzimierz Malta. Uczniowie ubrani w stroje górnicze brali udział w Barbórce.

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content