Konkurs Chemiczno – Fizyczny „Woda – cudowna ciecz”

W dniu 12.12.17 odbył się po raz pierwszy Konkurs Chemiczno – Fizyczny „Woda – cudowna ciecz” dla uczniów klas III gimnazjum. Na konkurs zgłosiły się szkoły z Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju oraz Kamiennej Góry. Uczniowie w I etapie brali udział w teście wiedzy teoretycznej z chemii i fizyki. Wyłoniono 5 uczniów z najlepszymi wynikami, którzy przeszli do etapu praktycznego. Podczas tego etapu uczniowie za pomocą dostępnych pomocy musieli obliczyć gęstość wody. W tym czasie pozostali uczestnicy konkursu brali udział w pokazie doświadczeń chemicznych przygotowanych przez uczniów klasy III TC pod kierunkiem pani A. Talarczyk.

Najlepsze wyniki w konkursie uzyskali: Aleksander Król uczeń Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze pod opieką pani M. Kepel, drugie miejsce uzyskała Sara Majewska uczennica Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze, trzecie miejsce Kinga Szczepanek uczennica MSP w Szczawnie Zdroju z Oddziałami Gimnazjalnymi

Dzięki patronom konkursu: pani A. Kołacz – Leszczyńskiej, poseł na Sejm oraz WPWIK wszyscy uczestnicy otrzymali drobne prezenty a laureaci I, II i III miejsca nagrody rzeczowe. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu.

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content