Nasza młodzież chce pomagać

 

W tym roku szkolnym już kilkukrotnie przekonaliśmy się, że młodzież „Energetyka” jest nie tylko chętna do pomocy w organizacji różnych akcji, ale również potrafi sama przejąć inicjatywę i zachęcić innych do włączenia się w pozytywne działanie. Ich celem jest niesienie pomocy ludziom i zwierzętom.

Tak było w październiku w przypadku akcji Żywa Biblioteka, czy też #Komórkomania, o których mogliśmy czytać na stronie szkoły już wcześniej. Tak jest od września b.r, w każdą drugą niedzielę miesiąca, kiedy to chętna młodzież pomaga p.Aleksandrze Apriasz-Tomerze w przeprowadzeniu cyklicznych spotkań dla dorosłych przy parafii św. Aniołów Stróżów. Nasi uczniowie animują zajęcia dla dzieci, których rodzice biorą udział w tychże spotkaniach. Tak było w listopadzie, kiedy nasi wolontariusze włączyli się w spontaniczną akcję kartkowo-urodzinową dla niepełnosprawnego 10-letniego Kubusia, nagłośnioną przez krewnych chłopca na Facebooku. Młodzież własnoręcznie wykonała dla Kuby kartki urodzinowe oraz złożyła się na ulubioną zabawkę dla niego. Tak było również w zeszły piątek, kiedy miał miejsce finał kolejnej akcji, którą nagłośniły w szkole nasze wolontariuszki, uczennice kl. 4TR. Dziewczyny, wraz z panią Joanną Ignasiak, zawiozły do wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt koce i karmę. Wszystkie te rzeczy zbierane były w listopadzie przez uczniów naszej szkoły.

Podziękowania można przeczytać pod linkiem:

https://www.facebook.com/SpottedWch/posts/1245425522224090

Również w zeszły piątek rozpoczęła się wspólna – dla Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Wolontariatu – akcja pozyskiwania środków na paczki świąteczne dla uczniów naszej szkoły z potrzebujących rodzin. Podczas zebrań dla rodziców sprzedawano ciasta, upieczone przez naszych uczniów i ich mamy, babcie. Podobną akcję zamierzamy powtórzyć już w środę, na Mikołajki. Natomiast we wtorek 5 grudnia zapraszamy wszystkich do udziału w świątecznej loterii fantowej!

Dziękujemy naszym Wolontariuszom, członkom Samorządu Szkolnego oraz wszystkim pozostałym uczniom naszej szkoły za zaangażowanie oraz pomoc w akcjach, które organizujemy.

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content