„Potyczki angielsko – niemieckie” po raz dziewiąty w „Energetyku”

Dnia 24 października b.r. już po raz dziewiąty w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w „Energetyku” odbyły się „Potyczki angielsko – niemieckie”. W tym roku konkurs skierowany był do uczniów siódmej i ósmej klas szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy gimnazjum szkół z Wałbrzycha i okolic. Tegoroczne Potyczki cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i do udziału w nim zgłosiło się aż 9 drużyn dwuosobowych. Poprzez formę zadań konkursowych, tj. łamigłówek, zagadek oraz rebusów językowych, zawodnicy doskonalili umiejętności językowe z zakresu języka angielskiego i języka niemieckiego.

Pula punktów do zdobycia wynosiła 180. Zwycięzcą IX edycji „Potyczek angielsko – niemieckich” została drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu w składzie Norbert Duliński i Daniel Solczyński zdobywając 156 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21, a trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach.

Oprócz rywalizacji konkursowej, na uczestników i ich opiekunów czekał poczęstunek oraz prezentacja multimedialna złożona z czterech z pięciu filmów nakręconych przez naszych uczniów i nauczycieli w ramach programu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny wałbrzyszanin” pod kierownictwem pani Ewy Hoppe-Rychłowskiej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzkim drużynom i dziękujemy pozostałym drużynom za udział w konkursie.
Tradycyjnie już, ZAPRASZAMY ZA ROK!

Organizatorzy – nauczyciele języków obcych: Anna Majorkiewicz, Justyna Włodarska, Iwona Landzberg

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content