Gala Szkoły Dialogu

    We wtorek  26 lutego 2019 r. uczestnicy ogólnopolskiego projektu Szkoła Dialogu wzięli udział w uroczystej Gali Szkoły Dialogu podsumowującej roczny program  2018-1019 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.  Zgromadziła ona uczniów z całej Polski, przede wszystkim tych, którzy kierują się otwartością, lubią przygodę odkrywania, sprzeciwiają się stereotypom i obojętności, mają odwagę płynąć pod prąd.

ZSP ,,Energetyk” reprezentowany przez delegację  składającą się z uczniów: Oliwia Kaczmarek, Martyna Dzienisowicz, Patryk Zieliński, Marcel Sporek, pod opieką p. Jolanty Urbańskiej,  p. Agnieszki Kaczmarek , dyrektora  Ryszarda Janasa, zaistniał na Gali w szczególny sposób. Z 1200 uczestników z 40 szkół całej Polski został nominowany do nagrody w kategorii ,,Różnorodność działań” , otrzymał cenne nagrody, a laudację w naszej kategorii wygłosił po polsku naczelny rabin Polski  Michael Schudrich – mówił, podobnie jak prezydent Rafał Trzaskowski i marszałek  Bogdan Borusewicz, czym jest odwaga młodzieży. Przeżyliśmy wzruszenie i owacje na stojąco dla Ocalonych i Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

   Zespół Szkół Politechnicznych otrzymał również zaproszenie do Muzeum Polin, spotkał się z p. poseł Agnieszką Kołacz-Leszczyńską i w Jej towarzystwie zwiedził Sejm i Senat Rzeczpospolitej.  Działania naszych uczniów szczególnie dziś, w trudnej historii i relacjach  polsko-żydowskich zostały uznane jako te, które burzą mury i są próbą odbudowania zerwanych więzi.

   Uczniom dziękujemy i gratulujemy nagrody. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content