Warsztaty profilaktyczne

W ramach działań Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni – Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja przeprowadził w dniach 21-23 października 2019 r. warsztaty profilaktyczne skierowane do uczniów klas III wałbrzyskich szkół podstawowych pod hasłem:

„WAŁBRZYCH BEZ HEJTU. ROZUMIEM, SŁUCHAM, ARGUMENTUJĘ, A NIE ATAKUJĘ”.

Głównym celem warsztatów było:

  • Zapoznanie uczniów z definicją hejtu, mowy nienawiści, cyberbullingu, trollingu,
  • Uświadomienie uczniom przyczyn zjawiska hejtu,
  • Uświadomienie konsekwencji zjawiska hejtu,
  • Uświadomienie jak można sobie radzić z hejtem,
  • Uwrażliwienie na godność drugiego człowieka,
  • Uświadomienie, jak można walczyć z mową nienawiści – wyrobienie aktywnej postawy wśród uczniów, odejście od podejścia „mnie to nie dotyczy”.

Największą i najbardziej aktywną grupą korzystającą z możliwości najnowszych technologii i mediów cyfrowych są dzieci i młodzież, która w przestrzeni wirtualnej napotyka szereg pułapek, których niebezpieczeństw nie jest świadoma dlatego pani Ewa Dziubak z grupą młodzieży odwiedziła uczniów III klas wałbrzyskich szkół podstawowych.

Podczas szkolenia zostały omówione treści dotyczące hejtu w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować na niebezpieczne sytuacje online oraz w jaki sposób wdrażać profilaktykę zagrożeń internetowych. Zostało przeszkolonych około 200 osób. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali Certyfikaty Ambasadora Bezpiecznego Internetu. Honorowy.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content