Praktyki w Berlinie

Uczniowie klas III Tia i III Tib Zespołu Szkół Politechnicznych „ENERGETYK” odbywają praktyki w Berlinie w ramach projektu zawodoznawczego Leonardo Da Vinci. Zatrudnieni są w firmach zajmujących się technologiami ET i DTP. Wiemy, że niemieccy pracodawcy są pod olbrzymin wrażeniem ogromnej wiedzy i umiejęności naszych informatyków a ich praca oceniana jest niezwykle wysoko.

Praca to jednak nie wszystko. Uczniowie ENERGETYKA, korzystając z okazji,  wraz z opiekującymi się nimi nauczycielami, w wolnym czasie zwiedzają atrakcje stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

Praktyki w Berlinie

Uczniowie ENERGETYKA zwiedzili muzeum lotnictwa w berlińskiej dzielnicy Gatow. Była to jedyna okazja zobaczenia z bliska słynnego Harriera czy Herkulesa oraz między innymi pierwszego w świecie samolotu rakietowego Komet lub pierwszego odrzutowca wykorzystywanego przez hitlerowską Luftwaffe. Ogromna wiedza pana Dariusza Ciska, który poza pracą w szkole jest również czynnym pilotem i instruktorem szybowcowym i samolotowym pozwoliła naszym uczniom dogłębnie poznać nawet zawiłe aspekty  techniki lotniczej.

Praktyki w Berlinie

Ilu Wałbrzyszan miało okazję zobaczyć z bliska kawałek księżycowej skały, kompletną rakietę V1 lub silnik rakiety V2, albo pierwszy komputer mechaniczny, pierwszy telewizor, pierwszy rower, prasę drukarską Guttenberga, Enigmę czy salonkę cesarza Wilhelma II? Wszystko na własne oczy ujrzeli nasi informatycy w Berliner Technikmuseum.

Praktyki w Berlinie

Zwiedzenie muzeów na leżącej na Szprewie wyspie, a w szczególności Muzeum Pergamońskiego to jedyna okazja obejrzenia helleńskiego ołtarza z leżącego w dzisiejszej Turcji Pergamonu. Zobaczyliśmy tu również babilońską bramę bogini Isztar, stellę z pierwszym kodeksem prawnym Hammurabiego, fragment rzymskiej światyni, czy zabytki z jednego z najstarszych sumeryjskich miast – Uruk. Uczniowie zwiedzili ekspozycję sztuki islamu, zabytki sztuki Egiptu, starożytnej Grecji i Mezopotamii a wszczególności skarb Priama.

Praktyki w Berlinie

Berlin nocą jest rzeczywiście piękny. Okazją do obejrzenia go w tej scenerii stała się nocna wizyta na odrestaurowanej w ultanowoczesny sposób kopule dawnego niemieckiego parlamentu – Reichstagu. Jako, że bryła Reichstagu została wkomponowana w budynki Bundestagu – mogliśmy również zobaczyć plenarną salę obrad parlamentu naszych zachodnich sąsiadów.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content